Rządzą państwami i kontynentami, rządzą umysłami, sercami i masową wyobraźnią, rządzą listami przebojów i zestawieniami box-office’ów. Jednak 100 najbardziej wpływowych ludzi magazynu Time przede wszystkim zmienia – zazwyczaj na plus – codzienne życie 7 miliardów innych obywateli. Poznajcie tych mniej znanych influencerów.

 

Zdecydowaną większość listy tworzą doskonale znani władcy świata i władcy świata popkultury. Barack Obama, Adele, Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan, twórca filmu ”Creed. Narodziny Legendy” Ryan Coogler, Władimir Putin, Kendrick Lamar, Angela Merkel, papież Franciszek, szef Apple Tim Cook, Donald Trump, Kim Dzong Un, czy zdobywca dwóch Oscarów z rzędu za reżyserię Alejandro Gonzales Innaritu. Nie było innej opcji – oni na tej liście musieli się znaleźć.

To ci, którzy przekraczają granice, przełamują ciszę, łamią zasady i pokazują do czego zdolny jest człowiek. To ludzie, którzy biją rekordy i robią i odkrywają rzeczy, które jeszcze wczoraj nie mieściły się w głowie. W setce nie mogło zabraknąć rekordzisty świata na setkę Usaina Bolta i mistrza świata Formuły 1 Lewisa Hamiltona. A do tego, tak na marginesie, za każdy razem, z każdym sukcesem i każdą porażką, uczą czegoś innych. Ot choćby aktorka z Bollywood, która podbija Hollywood i zagra w nowym ”Słonecznym Patrolu”.  Oto co powiedziała Priyanka Chopra: ”Sukces trzeba nosić tak jak t-shirt, a nie jak ubranie galowe” 🙂

Jednak wśród 100 najbardziej wpływowych ludzi świata znalazło się sporo mniej znanych osobistości. A dobrze by było, gdybyście je poznali. To poznajcie.

 

Władcy wirtualnego świata

Najzacniej prezentuje się historia Sundara Pichai’a. Urodził się w Indiach, wychowywał w biednej rodzinie, swój inżynierski zmysł odkrył późno, kiedy w rodzinie pojawił się pierwszy telefon. Kim jest teraz? Dyrektorem generalnym Google. Jak do tego doszedł? Najpierw przekonał swoich szefów, by stworzyć przeglądarkę Google Chrome, dzisiaj  najpopularniejszą przeglądarkę na świecie. Potem stanął za sukcesem Google Drive, maczał palce w Gmailu, systemie Android i mapach Google. Aha – ma dopiero 43 lata.

Sundar Pichai TIME

 

Palmer Luckey – warto zapamiętać też to imię i nazwisko. To gość, który założył Oculus VR, a jego wirtualne okulary Oculus Rift zakłada teraz cały świat. Ridley Scott, który z Palmerem pracował przy filmie ”Marsjanin”, dobrze wie, że ten wynalazek otwiera nową erę doznań i nowy świat opowiadania historii. Znawcy technologii z kolei wiedzą, że 2016 rok będzie należał właśnie do rozmaitych gogli wirtualnej rzeczywistości, z Oculusem na czele (i czole:).