Kucharz, aktor, modelka i wizjoner

Jeśli na liście najbardziej wpływowych ludzi świata pojawia się szef kuchni, to znaczy, że szykują się kuchenne rewolucje. Kucharz z Korei Południowej, Roy Choi, jedną taką rewolucję już zrobił – wiele lat temu wpadł na pomysł przenośnych restauracji. Tak, tak, food trucki to jego koncept. Jednak jeden świetny pomysł mu nie wystarczył. Dlatego restaurator realizuje teraz nowy plan – LocoL. Niby fastfood, ale zdrowy, pełnoziarnisty i pełnowartościowy. Niby dla zysku, ale zarabiają lokalne społeczności, bo Roy Choi i ekipa wypożyczają sprzęt i wymyślają przepisy, a lokalsi sprzedają. Przyświeca im hasło: ”Nakarm świat dobrem”.

Slogan podobnej treści, może ciut lepszy w formie, mógłby mieć Leonardo DiCaprio. Od ponad 20 lat raczy widzów świetnymi rolami, od prawie 20 lat, czyli mniej więcej od czasów ”Titanica” służy światu w jeszcze jeden sposób. Po prostu o niego dba. Fundacja Leonardo DiCaprio Foundation ma na koncie ekologiczne projekty w 44 krajach świata, sam aktor ma na koncie rozmowy z papieżem Franciszkiem i Władimirem Putinem. Ale na gadaniu się nie kończy. Leo kręci dokumenty o planecie, daje miliony dolarów na ratowanie środowiska i zaraża fanów ekologicznym myśleniem. Co go motywuje do tego wszystkiego? Niech powie sam – ”Chcę zrobić coś równie dobrego jak moi filmowi bohaterowie”.

A teraz czas na najpiękniejszą postać wśród najbardziej wpływowych i najbardziej wpływową wśród najbardziej pięknych (nie wliczając Jennifer Lawrence 😉 To Karlie Kloss, lat 23, modelka, dziewczyna z 34 okładek ”Vogue’a”, aniołek Victoria’s Secret, głos młodego pokolenia i gwiazda YouTube’a. Ale, ale to nie wszystko – Karlie Kloss robi też piękne, ważne rzeczy. Wspiera rozmaite szczytne cele jak np. Feed Project i uczy młode dziewczyny tego, że warto postawić na swoim. Piękne to. I ona piękna. Zobaczcie:

Karlie Kloss TIME

 

”Jest jeszcze milion rzeczy, których w życiu nie robiłem, ale poczekajcie, tylko poczekajcie…” – tak krzyczy Lin-Manuel Miranda ze sceny na Broadwayu. To on jest twórcą ”Hamiltona” – dzieła, które wywróciło do góry nogami świat musicalu, o bilet na które ludzie się zabijają i które już ma opinię najlepszej rzeczy, jaką można zobaczyć w życiu. Lin-Manuel Miranda nie tylko gra główną rolę –  Alexandra Hamiltona. Sam też sztukę napisał i skomponował muzykę. A zaczęło się na lotnisku, kiedy wpadła mu w ręce biografia ojca-założyciela Stanów Zjednoczonych i twórcy amerykańskiego dolara.