15. The Sky Difference (Sky Sports)

David Beckham spotyka innych Davidów Beckhamów, gwiazdę i fana futbolu, zwykłego gościa i telewizyjną szyche. Do tego kapitalnie dobrane muzyczne tło: ”For once in my life” Steviego Wondera. Piosenka o potrzebie przyjaźni sprawdza się zwłaszcza w finale spotu.

 

  1. Airport (Nike)

Kultowa reklama z mundialu we Francji z kultowym brazylijskim składem. No i do tego dźwięki samby w ”Mas Que Nada”

 

  1. The Switch (Nike)

Nieoczekiwana zamiana miejsc: Cristiano Ronaldo w ciele młodego chłopaka, swojego fana, a młody chłopak z życiem Cristiano Ronaldo. I wszystkimi jego dostatkami: futbolowymi zdolnościami, apartamentem na bogato i furą, która wbija w fotel. To najnowsza reklama Nike, w sam raz na Euro 2016.

 

  1. My Time is Now (Nike)

Jak to jest mistrzowsko zrobione! Jaki mistrzowski jest tu skład. Pep Guardiola, Neymar, Cristiano Ronaldo, Wesley Sneijder, Andres Iniesta, Gerard Pique i setka innych na jednym boisku.

 

  1. Players vs Robot Ninjas (Nike)

W tej reklamie nawiązań do popkultury jest niemal tyle, ilu słynnych piłkarzy. ”Matrix”, ”Raport Mniejszości”, ”Ocean’s Eleven”, ”Mission: Impossible” to tylko pierwsze lepsze skojarzenia. Ten spot przyszłości to już odległa przeszłość. Luis Figo, Edgar Davies, Herman Crespo, Dwight Yorke, Andy Cole – wszyscy na piłkarskiej emeryturze. Jednak reklama z 2000 r. nie zestarzała się zbyt wiele, robi wrażenie jak 16 lat temu. A Pep Guardiola nie gra, a dalej wymiata w świecie futbolu.