NARCOS

serial dramatyczny, kryminalny, 2015-obecnie

To kolejny serial w którym bohater robi niecne rzeczy, jednak tym razem to prawdziwy bohater. Mowa o Pablo Emilio Escobarze, król kokainy z Kolumbii. Biedne dzieciństwo i masa pieniędzy w dorosłym życiu. A wraz z nimi masa problemów. Tak to jest jak jeden z najbogatszy ludzi świata swoje dochody czerpie z przemytu kokainy. Brutalny, bezwzględny, bez skrupułów i litości. Są tacy, którzy serial Netflixa uwielbiają, bo – jak twierdzą – wbija w fotel i bije na głowę ”Breaking Bad”. Są też tacy, którzy uważają, że to strata czasu. Jednak ”Narcos” znalazł się w prestiżowym gronie seriali nominowanych do Złotych Globów, m.in. wśród ”Mr Robot”, ”Gry o Tron”.

Jesienią ma się pojawić drugi sezon serialu.

 

 

ORANGE IS A NEW BLACK

serial dramatyczny, 2013-obecnie

W tym samym sezonie co ”House of Cards”, Netlix wystartował z jeszcze jednym swoim flagowym serialem.  To właśnie oparty na prawdziwej historii serial ”Orange is a New Black”. Niby dramat, bo opowieść nie jest do śmiechu, ale twórcom udało się wprowadzić mnóstwo humoru do więziennych murów. Zasługa to fenomenalnie skrojonych postaci – kobiet z przeszłością. W pierwszym sezonie każdy odcinek skupia się na jednej z nich. Najbardziej blado przedstawia się historia głównej bohaterki Piper, której los zamienia wygodne życie w Nowym Jorku na mniej wygodne i mniej obliczalne życie w damskim zakładzie karnym. Z czasem się zahartuje i nie będzie odstawała od swoich koleżanek w dziedzinie brutalności i zdolności do przekrętów. Byle nie stać się najsłabszym ogniwem.

W czerwcu pojawi się cały 4. sezon serialu.

 

PLEASE LIKE ME

serial komediowy, 2013-obecnie

Towar eksportowy z Australii. Doskonały już jest sam tytuł, który wie mówi o fabule serialu. To rzecz o młodym chłopaku Johnie, który w pewnym momencie swojego życia odkrywa, że bardziej pociągają go chłopaki. Jest świeżo po rozstaniu z Claire, swoją ostatnią dziewczyną. To ona, do spółki z najlepszym jego kumplem, pomagają Johnowi w starciu z nową rzeczywistością. Przyznanie się do homoseksualizmu nie jest dla chłopaka jedynym wyzwaniem. Ot choćby, musi zajmować się swoją niestabilną emocjonalnie mamą. Sporo dramatycznych elementów w tym komediowym serialu. Czyli tak jak w życiu.

 

SHERLOCK

serial dramatyczny, kryminalny, 2010-obecnie

Współczesna wariacja na temat detektywa wszech czasów. Inna niż wszystkie inne. Po pierwsze Sherlock Holmes i doktor Watson żyją we współczesnym Londynie, a do pracy używają gadżetów XXI wieku, jak tablet czy smartfon. Po drugie serial dawkowany jest nieregularnie. Średnio co 2 lata pojawia się nowy sezon z 3 zaledwie odcinkami. Nie ma co tu narzekać – epizody są długie, trwają tyle co film, a  dopracowane są w najdrobniejszych szczegółach. W końcu to rzecz od BBC.

Prawdopodobnie w tym roku pojawi się 4. sezon

 

SPOSÓB NA MORDERSTWO

serial dramatyczny, 2014-2016

To przede wszystkim popisowa rola Violi Davis, którą zachwycają się wszyscy. I słusznie – w tym serialu jest ge-nial-na. Gra też genialną panią prawnik i wykładowcę prawa karnego. Zazwyczaj w tego typu produkcjach, bohaterowie z kancelarii wygrywają sprawy dla innych. W ”Sposobie na morderstwo” muszą pomóc sami sobie. Pani profesor i jej studenci wciągnięci są w morderstwo. Oprócz wymyślania sposobów jak wykaraskać się z tarapatów, żyją tak jak się żyje na uniwersytecie. Są miłosne rozterki, imprezy i prywatne ambicje.