Na dobry początek

Chciałem dać tytuł ”Pierwszy krok w blog”. Ale nad rymowanki wyżej stawiam uczciwość, a to tutaj to nie jest ani pierwszy krok, ani 84. To jest krok 1509, mniej więcej, bo zanim pojawiły się tutaj te słowa, minęło wiele godzin i dni, a od samego pomysłu na bloga i stworzenia w głowie mniej więcej wszystkiego, minęło już wiele miesięcy i lat.

Tak to już jest, że zawsze i na wszystko znajdzie się doskonała wymówka – na coś jest za wcześnie, na coś jest za późno, jeszcze nie teraz – może jutro?, coś jest za trudne, za daleko, za zimno, więc dzisiaj to na pewno nie. I tak mijały kolejne miesiące, kolejny listopad i potem kolejny maj. Nigdy nie ma dobrego, wystarczająco dobrego terminu na cokolwiek – marzysz o czymś w 2012 roku i budzisz się z tym samym marzeniem przed Oscarami 2016.

A przecież można by inaczej. Wystarczyłoby za każdym razem skorzystać z dobrej rady takiego Horacego, co powiedział, że jak się już zacznie, to połowę roboty ma się z główki. Mądry gość, bez dwóch zdań. Nie ma co szukać wymówek, nie ma co czekać wiecznie na lepsze czasy – trzeba zacząć i tyle. No to najwyższy czas, start!

****

Lubię uważać, że moim życiowym mottem jest jeden krótki wyraz –  ”Proste!”. Wiadomo – w praktyce to jest takie łatwe i nie raz, nie dwa, nie wychodzi. Ale plan na bloga jest akurat bardzo prosty. Oto on: jak najmniej polityki i trudnych spraw z pierwszych stron gazet i jak najwięcej tego, co daje dużą frajdę.

Popkultura w różnych odsłonach – filmy, seriale, muzyka i warte uwagi książki, pomysłowe reklamy, niecodzienne pomysły plus mnóstwo idei od kreatywnych głów z różnych bajek – od tego jak miło, przyjemnie i ciut inaczej niż zazwyczaj spędzać czas, aż po to, jak myśleć i żyć na swój oryginalny sposób.

Prosto z główki ma być po prostu workiem inspiracji. Ale ważnych spraw nie zabraknie – nie będą to jednak sprawy z ulicy Wiejskiej ani Giełdy Papierów Wartościowych, tylko takie jeszcze ważniejsze dla każdego na co dzień.

Podobno żyjąc, tracimy życie. Lepiej będzie jak nie będzie to nudna strata czasu.